Самий дитячий день (до Міжнародного дня захисту дітей)

 

content_2

1 червня в Україні, як і у всьому світі, відзначається Міжнародний день захисту дітей. Це свято запроваджене в листопаді 1949 року рішенням сесії Міжнародної демократичної федерації жінок. Тоді, по закінченні Другої світової війни, учасниці сесії у столиці Франції — Парижі урочисто заприсяглися боротися за створення умов, необхідних для щасливого та гармонійного розвитку майбутніх поколінь, тобто, дітей.
А що є найважливішою умовою щасливого дитинства? Звичайно ж, мирне співіснування людей, що є гарантією спокійного і радісного життя кожної окремої родини.

Уперше свято було відзначено в 1950 році. Цей день — ще і день мобілізації світової спільноти для боротьби на захист дітей від загрози війни, за збереження здоров’я дітей та надання освіти на демократичних засадах.
20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй прийняла Декларацію прав дитини.

Декларація прав дитини передбачає: дитина повинна мати право на ім’я й громадянство, користуватися всіма благами соціального забезпечення; вона має бути захищена від усіх форм жорстокості та експлуатації. Документ наголошує, що діти мусять виховуватись у дусі взаєморозуміння в родині та в суспільстві. Глибоким змістом наповнені рядки Декларації про обов’язок людства надати дітям усе найкраще для їхнього духовного й фізичного вдосконалення, про гарантії використання їхніх здібностей на благо суспільства.
А вже в 1989 році ООН представила Конвенцію з прав дитини.

Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини в 1991 році, проте відзначати свято почала з 1998 року – після підписання 30 травня президентом Леонідом Кучмою указу «Про день захисту дітей». Ініціювали святкування цього дня в Україні Міністерство України у справах сім’ї та молоді, Всеукраїнський комітет захисту дітей, Національний фонд соціального захисту матерів і дітей „Україна — дітям“.

Свято Міжнародного дня дітей має свій прапор – зелений фон, на якому схематично зображено земну кулю і 5 різнокольорових людських фігурок.

Зелений колір — колір гармонії, свіжості і родючості. Земна куля символізує наш спільний дім, а її синій колір говорить про мир і єдність, яких ми можемо досягти, якщо будемо ставитися один до одного з розумінням і любов’ю.

Різнокольорові людські фігурки символізують терпимість до різних рас і нашу різноманітність.

nd000-0020661_mezhdunarodnyi-den-zashchity-detei-1-iyu

1 червня в багатьох країнах світу (зокрема, США, Чехії, Литві, Білорусі) тривають різноманітні  акції. Це можуть бути марші, мітинги, автопробіги, молебні тощо.

Крім того, збирають кошти на лікування онкохворих дітей.

Цього дня світова спільнота закликає також зупинити домашнє насильство, проводить освітні компанії для дітей з інформацією про те, куди вони можуть звернутися в разі обмеження їхніх прав.

А ще, День захисту дітей – це перш за все свято, на яке діти чекають , тому що це – початок літніх канікул та чудового відпочинку, час відпусток батьків, подорожей, пригод і прекрасного настрою. 

Найулюбленіше свято дітвори Центральна міська бібліотека  для дітей  імені Ш. Кобера та В. Хоменко та її бібліотеки-філії завжди звикли відзначати шумно, весело і драйвово! Багато років бібліотекарі   проводили свято у парку, зоопарку, організовувували чудове «Свято на Проспекті». Для своїх читачів вони пропонували літні літературні зустрічі, театралізовані свята, відкриття нових творчих імен, знайомство з новими книгами, літературні лавочки та зони для читання просто неба та ще багато чого цікавого.   На дітей та дорослих чекало чимало розваг: веселі клоуни, захоплюючі вікторини, загадки, фотосесії. Справжнім сюрпризом для гостей свята були яскраві вокальні та танцювальні номери.   Діти охоче брали участь у майстер-класах та  відвідували майстерню аквагриму.

І хоча цього року (в зв’язку з карантином) ми не зможемо відсвяткувати разом з нашим  читачами, ми хочемо згадати як це було, бо ці чудові спогади нас єднають та   приносять задоволення від своєї роботи! 

Это слайд-шоу требует JavaScript.

Цього року улюблене свято малечі відбудеться в он-лайн-режимі, у зв’язку з встановленням на території України карантину задля запобігання поширення короновірусу. Ми запрошуємо читачів на сторінки  соціальної мережі «Фейсбук», блогів, сайтів і пропонуємо їм чимало ресурсів, які допоможуть поринути в світ книги, казки, відчути свято, залишаючись вдома.

До Міжнародного дня захисту дітей Центральна міська бібліотека ім. Ш. Кобера і В. Хоменко проводить веб-марафон «Давайте читати хороші книги». У кожного є особистий список улюблених авторів, та бібліотекарі рекомедують  книги, якими багато людей зачитувались у дитинстві «до дір».

(Для перегляду-тисніть на картинки)

Заповідник казок: екранізації книг Станіслава Лема, Володимира Рутківського, Кіра Буличова.

zapovednik_skazok

Сторінка вебліографічного календаря «Казки поважного віку» розповідає історію створення улюбленої казки Ганса Христіана Андерсена «Стійкий олов’яний солдатик». В ресурсі можна дізнатись  про сюжетний задум автора, знайти посилання на он-лайн версію книги і її аудиоверсию, можна переглянути мультфільм за мотивами і буктрейлер, створений в нашій бібліотеці.

10699403_0

Інтерактивна обкладинка присвячена знаменитій книзі Корнія Чуковського «Айболит». Ресурс містить: фільми, зняті в різні роки по цій чудовій дитячій казці,  популярний мультфільм. Читачі можуть дізнайтися, хто ж був прообразом казкового Айболита і в якому місті жив добрий доктор. А ще наша інтерактивна обкладинка містить посилання на спогади Корнія Чуковського про роботу над «Айболітом» та на книгу, начитану самим автором.

fffff

«Аленький цветочек» — казка російського письменника Сергія Тимофійовича Аксакова, записана ним «зі слів ключниці Пелагеї». Одна з численних варіацій сюжету «Красуня і чудовисько». Казка була вперше надрукована Аксаковим в 1858 році як додаток до автобіографії «Дитячі роки Багрова-внука», щоб, за зауваженням самого автора, не переривати розповіді про дитинство. Історії, викладеної Аксаков, вже більше 160 років.

На цій сторінці вебліографічних календаря «Казки поважного віку» —  історія створення улюбленої казки,  альтернативні сюжети розповіді,  посилання на он-лайн версію книги,  фільм і мультик, зняті за її мотивами.

428039_110309155843

Дізнайтеся про літературні новини, сучасних авторів, літературні календарні і ювілейні дати, цікаві факти можна на нашій сторінці Book travel: літературні цікавинки.

ytgftf

ВундерKids — це літературні «цікавинки» для малюків та їх батьків, розвиваючі ігри-онлайн аби проводити час цікаво, не нудно та, звісно ж,  отримати нові знання.

yuyyyyy

Дивимось КАЗКУ — найпопулярніші та найцікавіші  фільми, створені за  книгами, пропонуємо переглянути за посиланням.

Clipboard01

Український Буктюб — це спільнота книголюбів, які знімають відео про книжки та викладають його на YouTube. Добірку цікавих оглядів можна переглянути тут.

Кожна бібліотека для дітей має свої чудові напрацювання: презентації, ресурси, web-посібники тощо, які допоможуть нашим читачам проводити своє дозвілля цікаво і з користю. А допоможуть їм в цьому:  web-путівник для батьків «Грай та пізнавай під час карантину», «Безпечний інтернет», літературиний альбом «Золота колекція пригод», «Журнальна палітра», літературний пікнік «Читаємо влітку за шкільною програмою».

eeeee

Онлайн тиждень до Дня захисту дітей  «Книжок країна чарівна  у гості вас чекає» проводить бібліотека -філія для дітей №5.

Зі святом читачів поздоровляє бібліотека-філія для дітей №6.

yyyyyyy

В цей день ми не тільки святкуємо, а ще й звертаємо увагу спільноти на проблеми дітей, які існують в світі, допомагаємо знайти батькам та педагогам корисну  інформацію.

Всі діти рано або піздно стикаються з булінгом: або в якості жертви, або в якості кривдника, або в якості свідка. Всі ці ролі накладають  руйнівний вплив на особистість дитини.  Як допомогти дорослим і дітям у кожній з ситуацій? Щоб дізнатися більше про види буллінга, про його причини, ми пропонуємо матеріали. Тут є загальна інформація, поради для школярів,батьків і вчителів, онлайн — тести і навчальні відео.

На жаль, проблема домашнього та ґендерного насильства залишається актуальною для сучасного суспільства, де досі відкрито говорити на цю болючу тему та визнавати її існування непросто. Ознайомитись з актуальними матеріалами щодо цієї теми: правовими документами, з тренінгами для батьків, проектами, акціями,  спрямованими на подолання насильства можна за посиланням.

simja

Теми  доступності позакласної освіти для дітей з інвалідністю, шляхи взаємодії з інклюзівно-ресурсними центрами нашого міста, можливості співпраці фахівців соціальних служб з бібліотекою та організації єдиного інклюзивно-освітнього простору висвітлюються тут.

інкл

Дитині з особливостями розвитку потрібно більше уваги з боку батьків, фахівців, більше спільних ігор, занять, більше терпіння. Актуальні матеріали,  нові  методики, консультації спеціалістів, де педагог або батько знайде цікаві розвиваючі заняття, інтерактивні ігри та тренировки для занять з дитиною розміщено на сторінці  «Діти дощу. Що ми повинні знати?».

photography-child-20995

Нічого немає кращого для дитини ніж щаслива родина.

«Щасливий той, хто щасливий у себе вдома» — ми підготували декілька чудових ідей для всієї родини,  які книги можна прочитати разом, які фільми подивитись, віртуальні пригоди, 3Д –екскурсії, ігри  і багато чого іншого.

1588848616-4307

Історично, у всіх традиціях, жінці, її ролі в сім’ї приділялася особлива увага. Мати має безмежний і глибокий вплив на душу своєї дитини в будь-якому віці. Ми впевнені, щаслива мати-щаслива дитина. Найдорожчий людині для дитини ми присвятили цей міні-концерт, який може подивитись всією сім’єю! «Пісню для мами» можна подивится та послухати за посиланням!

gggg

Ми безумовно скучили за своїми читачами, за їхніми посмішками, за спільними святами. Але ми впевненні, що не одне свято ми зустрінемо разом!

 

 

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s