Бібліотека — позитивний простір

5 листопада 2019 року в Центральній міській бібліотеці для дітей ім.Ш.Кобера і В.Хоменка відбулась презентація міні-проекту з профілактики та протидії буллінгу «Бібліотека — позитивний простір».

DSC_1107

 Дала старт  презентації директор Центральної бібліотеки Семілєт Н.В. Наталія Вікторівна наголосила на актуальності та надважливості цієї теми. Вона зазначила, що бібліотека сьогодні є тією установою, яка може об’єднати зусилля різних соціальних інститутів (сім’ї, школи, громадських організацій) в даному питанні.

DSC_1117

DSC_1154

З проектом ознайомила присутніх завідувач відділу бібліотечного маркетингу центральної бібліотеки Ірина Базиленко. Вона зробила акцент на тому, що  дитяча бібліотека — це апріорі позитивна установа. Сучасна бібліотека надає величезні можливості для дозвілля та розвитку дитини. Бібліотекарі можуть  попереджати  прояви булінгу по-своєму: дати тепле, затишне комфортне місце, де кожен може розкрити свої здібності, в тому числі і творчі, отримати нові можливості, удосконалити свої комунікативні навички та отримати творчу свободу.

DSC_1121

Проект спрямований на профілактику булінгу і формування досвіду ненасильницької поведінки і гуманістичних цінностей у дітей на основі кращих зразків літератури і кінематографа, зустрічей з творчими успішними людьми.

Під час реалізації проекту бібліотека буде проводити Тижні доброти, бібліодесанти добра до дитячих лікарень міста, Арт-пікніки «PozitiF» (зустрічі з представниками творчої еліти міста), вуличну акцію  «Синя стрічка квітня» та багато іншого.

Також, пані Ірина зробила аналіз сучасних методик, програм  та ресурсів з антибулінгу.

На презентації були присутні фахівці Головного територіального управління юстиції в Миколаївській області, Управління патрульної поліції в Миколаївській області, Центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Мрія», ЗОШ №53, журналісти, бібліотечні працівники.

DSC_1127

Величезна роль, найвідповідальніша, в питаннях виховання належить педагогам. Кожен педагог залишається з дитячим насильством сам на сам, і дуже добре, якщо підключаються батьки і адміністрація школи для подолання проблеми булінгу. Яким чином школа застосовує превентивні міри щодо недопущення травлі в школі  розповіла  завуч школи №53, заступник директора з виховної роботи Ольга Бурматова.

DSC_1164

Про правову допомогу городянам, які опинилися жертвами булінгу, про механізм захисту від булерів, про можливі тяжкі наслідки булінгу розповіла  заступник начальника головного управління юстиції Тетяна Брюханова.

DSC_1182

Як реагує поліція на буллінг, як часто звертаються педагоги, батьки в таких випадках, які реальні заходи вживаються поліцією проти булерів, як працює сьогодні закон про булінг розповіли старший інспектор відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Миколаївській області  Хитько Анна, інспектори Зінькова Олена і Яковенко Юлія.

DSC_1186

Дитина з особливими потребами може опинитися в зоні ризику подвійно. Поява в класі такої дитини може привести до виникнення нових соціально-психологічних проблем, в тому числі проблеми насильства і жорстокості. Чи актуальна проблема булінга для цих дітей сьогодні розповіла психолог реабілітаційного центру «Мрія»  Наталія  Остапенко.

Буфер обмена01

Для бібліотекарів книга є важливою  складовою  в профілактиці булінгу. Огляд книг підготувала  провідний методист центральної бібліотеки  Тамара Паньовіна.

DSC_1207

Питання булінгу піднімаються в більшості підліткових фільмів. Допомогла присутнім розібратися у фільмах про шкільне цькування провідний методист центральної бібліотеки  Катерина Толокнова.  

DSC_1218

Присутні мали змогу ознайомитись з переглядом «STOP, булінг», де була представлена література з профілактики булінгу та художня література щодо цієї теми, який підготувала провідний методист центральної бібліотеки Діна Щербина.

DSC_1103

Учасникам заходу подарували стилізовані браслети, як свого роду зобов’язання ніколи не здійснювати актів насилля проти дітей, не миритися з цим, не мовчати, не шукати виправдання для тих, хто його скоює.

DSC_1151

DSC_1152

Закінчилася  презентація проекту позитивно.  І допомогли  в цьому повітряні кульки. Повітряна кулька так і залишилася, як і за часів ії появи, атрибутом свята, радості, веселощів та позитиву. Юні читачі і гості заходу взяли участь  у флешмобі «Діти проти булінгу». Вони вийшли на ганок бібліотеки  і випустили кульки в небо.

DSC_1228

DSC_1238

Сподіваємося, що в ході реалізації проекту у дітей і підлітків підвищиться рівень правової грамотності, відповідальності за свої дії, покращаться навички позитивного спілкування з однолітками, сформуються творчі пріоритети та негативне ставлення до проявів насильства в їх житті.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s