Наші проекти

07.11.2019

Бібліотека — позитивний простір

5 листопада 2019 року в Центральній міській бібліотеці для дітей ім.Ш.Кобера і В.Хоменка відбулась презентація міні-проекту з профілактики та протидії буллінгу «Бібліотека — позитивний простір».

DSC_1107

 Дала старт  презентації директор Центральної бібліотеки Семілєт Н.В. Наталія Вікторівна наголосила на актуальності та надважливості цієї теми. Вона зазначила, що бібліотека сьогодні є тією установою, яка може об’єднати зусилля різних соціальних інститутів (сім’ї, школи, громадських організацій) в даному питанні.

DSC_1117

DSC_1154

З проектом ознайомила присутніх завідувач відділу бібліотечного маркетингу центральної бібліотеки Ірина Базиленко. Вона зробила акцент на тому, що  дитяча бібліотека — це апріорі позитивна установа. Сучасна бібліотека надає величезні можливості для дозвілля та розвитку дитини. Бібліотекарі можуть  попереджати  прояви булінгу по-своєму: дати тепле, затишне комфортне місце, де кожен може розкрити свої здібності, в тому числі і творчі, отримати нові можливості, удосконалити свої комунікативні навички та отримати творчу свободу.

DSC_1121

Проект спрямований на профілактику булінгу і формування досвіду ненасильницької поведінки і гуманістичних цінностей у дітей на основі кращих зразків літератури і кінематографа, зустрічей з творчими успішними людьми.

Під час реалізації проекту бібліотека буде проводити Тижні доброти, бібліодесанти добра до дитячих лікарень міста, Арт-пікніки «PozitiF» (зустрічі з представниками творчої еліти міста), вуличну акцію  «Синя стрічка квітня» та багато іншого.

Також, пані Ірина зробила аналіз сучасних методик, програм  та ресурсів з антибулінгу.

На презентації були присутні фахівці Головного територіального управління юстиції в Миколаївській області, Управління патрульної поліції в Миколаївській області, Центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Мрія», ЗОШ №53, журналісти, бібліотечні працівники.

DSC_1127

Величезна роль, найвідповідальніша, в питаннях виховання належить педагогам. Кожен педагог залишається з дитячим насильством сам на сам, і дуже добре, якщо підключаються батьки і адміністрація школи для подолання проблеми булінгу. Яким чином школа застосовує превентивні міри щодо недопущення травлі в школі  розповіла  завуч школи №53, заступник директора з виховної роботи Ольга Бурматова.

DSC_1164

Про правову допомогу городянам, які опинилися жертвами булінгу, про механізм захисту від булерів, про можливі тяжкі наслідки булінгу розповіла  заступник начальника головного управління юстиції Тетяна Брюханова.

DSC_1182

Як реагує поліція на буллінг, як часто звертаються педагоги, батьки в таких випадках, які реальні заходи вживаються поліцією проти булерів, як працює сьогодні закон про булінг розповіли старший інспектор відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Миколаївській області  Хитько Анна, інспектори Зінькова Олена і Яковенко Юлія.

DSC_1186

Дитина з особливими потребами може опинитися в зоні ризику подвійно. Поява в класі такої дитини може привести до виникнення нових соціально-психологічних проблем, в тому числі проблеми насильства і жорстокості. Чи актуальна проблема булінга для цих дітей сьогодні розповіла психолог реабілітаційного центру «Мрія»  Наталія  Остапенко.

Буфер обмена01

Для бібліотекарів книга є важливою  складовою  в профілактиці булінгу. Огляд книг підготувала  провідний методист центральної бібліотеки  Тамара Паньовіна.

DSC_1207

Питання булінгу піднімаються в більшості підліткових фільмів. Допомогла присутнім розібратися у фільмах про шкільне цькування провідний методист центральної бібліотеки  Катерина Толокнова 

DSC_1218

Присутні мали змогу ознайомитись з переглядом «STOP, булінг», де була представлена література з профілактики булінгу та художня література щодо цієї теми, який підготувала провідний методист центральної бібліотеки Діна Щербина.

DSC_1103

Учасникам заходу подарували стилізовані браслети, як свого роду зобов’язання ніколи не здійснювати актів насилля проти дітей, не миритися з цим, не мовчати, не шукати виправдання для тих, хто його скоює.

DSC_1151

DSC_1152

Закінчилася  презентація проекту позитивно.  І допомогли  в цьому повітряні кульки. Повітряна кулька так і залишилася, як і за часів ії появи, атрибутом свята, радості, веселощів та позитиву. Юні читачі і гості заходу взяли участь  у флешмобі «Діти проти булінгу». Вони вийшли на ганок бібліотеки  і випустили кульки в небо.

DSC_1228

DSC_1238

Сподіваємося, що в ході реалізації проекту у дітей і підлітків підвищиться рівень правової грамотності, відповідальності за свої дії, покращаться навички позитивного спілкування з однолітками, сформуються творчі пріоритети та негативне ставлення до проявів насильства в їх житті.

15.05.2019
«Найрідніша в світі!»: свято до Дня матері
DSC_0836

Мама…наймиліше слово на землі. Матусина любов, мов сонечко, зігріває нас усе життя. І невипадково День  матері відзначають навесні, коли багато сонця та тепла. В Україні цей день святкують у другу неділю травня.

Святковим концертом в Центральній міській бібліотеці для дітей ім. Ш. Кобера та В. Хоменко відзначили це чудове свято.

Наші юні артисти вітали всіх матусь та бабусь своїми піснями, танцями та музичними композиціями.

DSC_0820

Відкрив свято танцювальний колектив «Пірует», який підняв настрій присутнім яскравими танцювальними композиціями.

До концертної програми долучилися вихованців державної реабілітаційної установи «Мрія»: діти виконували вокальні композиції, танцювали, навіть грали джаз.

DSC_0765

DSC_0769

DSC_0798

Приємним сюрпризом став виступ вокалістки Шиян Вікторії, вихованиці студії естрадного співу «Сузір’я», яка подарувала гостям свої драйвові пісні.

DSC_0790

Святкова програма прийшлася до душі гостям заходу: матусям, бабусям та всім небайдужім до дитячих талантів.

DSC_0805

Нагадуємо, що сімейне свято відбувалося у рамках інклюзивно -бібліотечного проекту «Світ один на всіх», який має на меті соціалізацію дітей з інвалідністю в суспільство.

17.04.2019

Всі кольори життя в бібліотеці

В Центральній міській бібліотеці для дітей ім. Ш. Кобера та В. Хоменко відбулась презентація соціального проекту «Всі кольори життя в бібліотеці» для підтримки людей поважного віку. На захід завітали учасники бібліотечного клубу «Золотий вік», представники ЗМІ, соціальні партнери проекту та всі охочі.

На данном изображении может находиться: один или несколько человек, люди сидят, стол и в помещении

Відкрила захід директор бібліотеки Семілєт Наталія Вікторівна.

DSC_0073

Коли  людина  виходить на  пенсію дуже  важливим   постає  проблема  спілкування і  соціуму. Як  знайти друзів? Як пізнавати щось нове? Як  проводити  дозвілля? Саме для вирішення цих питань було презентовано проект, головною метою якого є заповнення інформаційного вакууму, що виникає при виході на пенсію, корисне розвиваюче дозвілля, розвиток творчих здібностей, навчання новим інформаційним технологіям, щоб йти в ногу з часом.

DSC_0098

До слова було запрошено керівника відділу Головного територіального управління юстиції в Миколаївській області Тетяну Олександрівну Брюханову, заступника начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області Ольгу Олександрівну Галинтовську, головного спеціаліста відділу персоналу та організаційно-інформаційної роботи головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області Світлану Йосипівну Щербакову, практичного психолога Миколаївського обласного центру здоров’я, старшого наукового співробітника Миколаївського обласного краєзнавчого музею Катерину Петрівну Стешак.

DSC_0229

Приємною несподіванкою став виступ заслуженого артиста України, Лауреата премії ім. М.Аркаса, диригента хору, викладача музики, соліста вокального ансамблю «Вільні козаки» Олександра Сичова.

DSC_0167

А переможець обласного конкурсу «Краща Миколаївська книга», член Миколаївської обласної організації Національної спілки письменників України, поетеса Тетяна Свірська продекламувала для усіх присутніх свої чудові вірші.

DSC_0257

Захід пройшов в невимушеній обстановці та завершився чаюванням.

 

DSC_0219

20.02.2019

Респект-зустрічі в дитячій бібліотеці: новий проект

Такі зустрічі дають можливість в дружній, неформальній обстановці поспілкуватися з відомими людьми міста, дізнатися більше про їх  професійну діяльність і про ті сторони життя, які не друкують на сторінках преси.

Директор Центральної міської бібліотеки для дітей ім.Ш.Кобера і В.Хоменко Семілєт Н.В. представила нашого першого гостя —  цікаву людину, впізнаваного і шанованого в культурному середовищі міста — начальника управління з питань культури та охорони культурної спадщини Любарова Юрія Йосиповича.

Короткий екскурс в життєвий шлях Юрія Йосиповича зробила заступник директора Гречко Г.С.

Юрій Любаров –багатогранний, творчий, амбітний, відомий як режисер, телеведучий, бард, краєзнавець, колекціонер, актор.

За фахом він вчитель фізики і математики. Але його творча  натура прагнула зовсім іншого. Він отримує другу освіту — менеджер соціокультурної та дозвілєвої діяльності.  В одній людині гармонійно переплітаються «фізик» і «лірик». Недарма кажуть,  талановиті люди талановиті у всьому.

Юрій Йосипович — один із засновників телекомпанії «НІС-ТВ», був головним режисером міжнародного фестивалю «Оксамитовий сезон», віце-президентом і режисером міжнародного фестивалю пляжного мистецтва «Кобле-Во», постановником міжнародного фестивалю «Таврійські ігри», запам’ятався ведучим телепередач «Ля-ля-фа», «Люди і речі», «Смачного», знімався в телесеріалі «Повернення Мухтара».

Є у нього і давня пристрасть — колекціонування всього, що пов’язано з містом: дореволюційні поштові листівки, значки, фото. У світі миколаївських колекціонерів його вважають «всезнайкою» краєзнавчої теми. Він — ініціатор створення першого віртуального музею Миколаєва, і давно мріє про те, щоб перетворити його в реальний музей міського побуту.

Є в біографії Любарова сторінка, пов’язана з культурно-ігровим містечком «Казка». Так вже склалося, що через 28 років він приходить на своє перше місце роботи  і стає директором знаменитої «Казки». За два роки роботи він встиг багато і може пишатися тим, що «Казка» стала більш відкритою для творчих людей, «генеруючих» ідеї дитячого дозвілля, своєрідним майданчиком для їх втілення. Вперше тут проведено літературний карнавал, фестиваль авторської пісні  «Травневі коти», конкурс снігових скульптур і картонних замків тощо. По всій «Казці» — фігурки улюблених казкових героїв з мультиків, отримали друге життя сонячний годинник і паровоз, відкрито планетарій, з’явилася нічна ілюмінація, продовжує роботу регіональний фестиваль ігрових програм для дітей «Казкова гра», в якому, доречі, неодноразовим переможцем ставала наша бібліотека для дітей № 2.

Сьогодні Юрій Йосипович — начальник управління культури і культурної спадщини Миколаївської міської ради. У нього багато планів: все-таки відкрити перший міський музей побуту в старовинному особняку 19 століття по вулиці Нікольської, 41, відремонтувати вежу Шухова, продовжити розкопки Дикого Саду і багато іншого.

Юрій Любаров знаходиться в постійному пошуку себе, а натхнення черпає в кожній миті життя. Він вміє бачити, чути, відчувати, захоплюватися, не боїться змінюватися і змінювати щось у своєму житті.

Ця респекти-зустріч – перша і на погляд всіх присутніх була дуже вдалою. Сказати, що ми по-новому відкрили для себе Юрія Йосиповича як керівника, як творчу людину — це нічого не сказати.

Маємо надію, що бібліотека стане майданчиком для відомих та творчих людей нашого міста.