Корисні посилання

30.07.2019

ІНТЕРНЕТ-РЕСУРСИ ДЛЯ БІБЛІОТЕКАРІВ

Міжнародна Федерація Бібліотечних Асоціацій та Установ (IFLA)

/Files/images/bibliograf_2/IFLA.jpg


«БібліоСинергія» – це партнерський проект бібліотек вишів, спрямований на створення професійного середовища (сайту) для спілкування однодумців та втілення нових практик в напрямку підтримки наукових досліджень.


Cайт «Бібліотечному фахівцю» розрахований на фахівців публічних бібліотек України.

/Files/images/bibliograf_2/фахівцю.jpg


Науковий проект «Українська бібліотечна енциклопедія»

/Files/images/bibliograf_2/ube.png

Національна парламентська бібліотека України (НПБУ) працює над реалізацією наукового проекту під назвою «Українська бібліотечна енциклопедія» (УБЕ).

Це перша спроба в історії вітчизняної бібліотечної галузі заявити про себе у формі систематизованого зводу концептуально організованих і апробованих відомостей.


/Files/images/bibliograf/Слайд1.JPG

Сайт Української бібліотечної асоціації — незалежної всеукраїнської громадської організації, що об’єднує на добровільних засадах осіб (громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства), які професійно пов’язані з бібліотечною справою, бібліографічною й інформаційною діяльністю, та зацікавлених осіб у їх розвитку на основі єдності інтересів для спільної реалізації своїх прав і свобод.


/Files/images/bibliograf/Слайд3.JPG

Інформаційно-довідковий портал «Library.ru» про бібліотеки і для бібліотек.


/Files/images/bibliograf/Слайд4.JPG

Блог «Творчість та інновації в українських бібліотеках» призначений фахівцям бібліотечної справи, всім, хто цікавиться інноваціями в бібліотечно-інформаційній діяльності, новітніми інформаційними технологіями, їх застосуванням у бібліотеці з метою покращення доступу громадян до інформації.Запрошуємо до широкої дискусії, до коментування на блозі всіх небайдужих до розвитку бібліотечної галузі України.
Модератор блогу – Валентина Пашкова, віце-президент Української бібліотечної асоціації.


/Files/images/bibliograf/Слайд5.JPG

Блог УБА з адвокації є відкритою трибуною секції Української бібліотечної асоціації з адвокації і призначений для всіх фахівців бібліотечної сфери, які прагнуть прогресивних змін в українських бібліотеках, відстоюють та лобіюють їх інтереси.
Блог висвітлює можливості зовнішніх комунікацій та PR по покращенню іміджу бібліотеки як унікальної культурно-освітньої установи, інформує про досвід побудови стосунків з органами державної та місцевої влади, захист інтересів бібліотек з використанням засобів масової інформації, знайомить з досвідом адвокації в зарубіжних країнах та в Україні, відзеркалює роль Української бібліотечної асоціації в цьому процесі.
Блог не є персональним і розрахований на професійну і громадську активність членів УБА.


/Files/images/bibliograf/Слайд6.JPG

Блог УБА «Доступ громадян до офіційної інформації: роль бібліотек» покликаний сприяти фахівцям книгозбірень у вдосконаленні доступу громадян до інформації органів державної влади. Його започатковано в рамках проекту “Створення мережі пунктів доступу громадян до офіційної інформації” за підтримки Програми сприяння парламенту ІІ. Сподіваємося, що цей блог зацікавить і призведе до консолідації бібліотечних фахівців навколо вирішення практичних і теоретичних проблем організації доступу громадян до документів органів державної влади в бібліотеках України.


/Files/images/bibliograf/Слайд7.JPG

Блог «Молодіжна секція УБА» створена з метою активізації молодих бібліотекарів на здійснення планів Української бібліотечної асоціації і об’єднує у своїх лавах активних членів УБА віком до 35 років.
Принципи діяльності секції: Відкритість – Демократичність – Дієвість. Cекція є відкритим об’єднанням молодих бібліотекарів – членів УБА, що приймає рішення на основі загальної згоди та підтримує конкретні дії, які мають на меті розвиток та удосконалення бібліотечної справи України.


/Files/images/bibliograf/Слайд8.JPG

Блог «Електронна книга у бібліотеці» онлайн майданчик робочої групи з електронних книг УБА.
Для бібліотек та бібліотекарів, які вже працюють або хочуть працювати з електронними книжками та електронними читанками.
Вітаються – гостьові пости з досвіду роботи, цікава інформація, обмін досвідом, фото з теми “е-книжки та е-читання в бібліотеках”. Ділимось досвідом та ресурсами, колеги.


/Files/images/bibliograf/Слайд9.JPG

Блог «Авторське право в бібліотеках» створений для всебічного обговорення непростої проблеми авторського права (та взагалі проблем прав інтелектуальної власності) в діяльності бібліотек.
Модератором блогу Васильєв Олексій Всеволодович, який є членом Президії Української бібліотечної Асоціації та директором Асоціації “Інформатіо – Консорціум”.


ПАН БІБЛІОТЕКАР Блоґ про бібліотечну справу та інформаційні технології.


/Files/images/bibliograf_2/микс.jpg

Библиотечный MIX

Корисний бібліотечний блог з питань технологій, маркетингу, менеджменту у бібліотечній справі. Блог сворений на платформі Scoop.it!, яка надає можливості збереження, упорядкування та швидкого розповсюдження корисних матеріалів.


ДокШир ДОКУМЕНТИ, ЩО ПРАГНУТЬ ПОШИРЕННЯ

/Files/images/resirsi_vlnogo_dostupu/докшир.jpg

ДокШир створено задля безперешкодного поширення ініціатив руху Відкритого доступу серед українських фахівців бібліотечної справи. Проект ДокШир покликаний надавати вичерпну інформацію про відкриті національні та міжнародні бібліотекознавчі ресурси Мережі і, водночас, забезпечувати детальну технічну підтримку з питань самоархівування та промоції вітчизняних бібліотекознавчих документів. Назву проекту укладено від поєднання слів – «документ», у значенні будь-якого джерела інформації, передання людської думки, знань, та «ширити» у значенні поширювати, розповсюджувати.


Джерело:

http://library2.stu.cn.ua/bibliotechnomu_fahivcyu/internet-resursi_dlya_bibliotekariv/

 

10.02.2019

11.02.2019

 

Професійні ресурси для бібліотекарів

27.02.2019

Бібліотекарю в записник : Нові форми масової роботи в бібліотеці

Джерело: